PROF DR. HAB. JERZY NITYCHORUK

Zainteresowania badawcze:

  • specjalista od badań osadów jeziornych (Zakład Geologii Klimatycznej Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego);
  • geologia, geomorfologia, występowanie i stratygrafia osadów glacjalnych Tatr;
  • procesy stokowe i peryglacjalne w tym lodowce gruzowe w Tatrach;
  • zmiany współczesnego klimatu na podstawie obserwacji meteorologicznych i rejestrowania zmian powierzchni lodowczyków tatrzańskich.

Profesor jest ekspertem Państwowej Komisji Akredytacyjnej.

 

MGR BARBARA STRUK

Jestem nauczycielem akademickim w Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Moje pasje to: czytanie, języki angielski i hiszpański, kultura krajów anglo- i hiszpańskojęzycznych, historia, a od niedawna również harcerstwo. Uwielbiam podróże.

MGR DANIEL SAWCZUK

Jestem nauczycielem akademickim w Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Moje zainteresowania to historia i kultura krajów anglosaskich (zwłaszcza Wielkiej Brytanii), tłumaczenia tekstów kulturowych, wymowa i różne akcenty w języku angielskim, współczesne metody nauczania języka angielskiego, wspomaganie nauki i rozwoju dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu. Kibicuję wszystkim polskim sportowcom, którzy z powodzeniem reprezentują nasz kraj na arenie międzynarodowej, wyjątkiem jest piłka nożna, którą oglądam bez względu na wyniki naszych klubów czy reprezentacji. Relaks = książka + muzyka (również "cięższe rytmy":).

 

MGR ANNA WOŹNIAK

 

DR SERGIUSZ NIKITIN

Dr Sergiusz Nikitin pracuje na Uniwersytecie Przyrodniczo Humanistycznym w Siedlcach w Instytucie Pedagogiki. Jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz WWFiS (AWF) w Białej Podlaskiej.

 Pasjonuje go problem zdrowego trybu życia, lecznicze właściwości ruchu, poszukiwanie sensu edukacji i wychowania i wiele innych problemów z pogranicza teologii, pedagogiki, etyki, medycyny i antropologii kulturowej.

 

MGR KAROL SUDEWICZ

Chcesz poznać jak powstaje obraz i jak my ludzie go widzimy? Chcesz dowiedzieć się kto pierwszy zrobił zdjęcie, jak ono wyglądało i jak dzisiaj wykonuje się fotografie w technologii cyfrowej? Czy wiesz jak działa Twój aparat fotograficzny? Chcesz zobaczyć i samodzielnie wykonać zdjęcie w profesjonalnym studio fotograficznym? - to i wiele innych informacji dowiesz się uczestnicząc w warsztatach !

Zapraszamy na warsztaty z fotografii, które poprowadzi Karol Sudewicz – fotograf, pedagog i nauczyciel akademicki. Warsztaty mają na celu ukazanie fotografii jako dobrej zabawy i rozbudzenie pasji do fotografowania.

 

mgr architektury krajobrazu Jolanta Majchrowska

Na co dzień projektuje ogrody. Ogrody większe i mniejsze. Ale projektowanie to nie wszystko. Trzeba potem jeszcze posadzić rośliny i ich doglądać. Ogrody z projektów potem naprawdę rosną. Przekształcają się w bajkowy świat roślin, w którym każdy poczuje się, jak w bajce właśnie. Zna wszystkie rośliny świata. Potrafi je rozpoznać często tylko po pniu lub liściu. Lubi mrówki i ich zielone kryjówki. 

 

mgr kulturoznawstwa Maciej Szupiluk

Ciekawy i kolorowy człowiek: muzyk, poeta, kulturoznawca, a do tego na co dzień barwny pracownik biblioteki "Barwna". Dużo czasu spędza w towarzystwie książek. Lubi ich towarzystwo, ale jeszcze bardziej lubi towarzystwo czytelników, którzy je wypożyczają. Przeczytał w swoim życiu tysiące książek i to jeszcze na pewno nie koniec jego przygody z literaturą. Pozwoli  Wam upolować niejedną ciekawą lekturę, bo wie, jakie pułapki zastawiać na książki i gdzie upolować najlepsze sztuki.

 

mgr biologii Patrycja Rytel 

Biolog z zamiłowania już od dziecięcych lat. Nauczyciel z pasją, osoba ciekawa świata. Niezliczone hodowle ślimaków w młodości utwierdziły ją w przekonaniu, że biologia to bardzo ciekawy przedmiot, a otaczający nas świat jest wspaniały. Wie, że trudne zagadnienia można wytłumaczyć w prosty i atrakcyjny sposób. Nie boi się nawet Genetyki. Zwłaszcza DNA nie ma przed nią tajemnic.